Jeśli zależy ci na ekologicznym, energooszczędnym mieszkaniu, warto zainteresować się tematem domów modułowych w fińskim stylu. Co prawda, nie jest to pomysł nowy, ponieważ możemy spotkać takie osiedla na przykład na warszawskim Jazdowie, jednak obecnie wracają do łask wielu osób myślących o budowie domu. W obecnych czasach mogą być dobrą alternatywą dla tradycyjnych budowli mieszkaniowych, a dodatkowo gwarantują szybką realizację projektu budowlanego.

Jak są tworzone domy modułowe?

Dobrą informacją dla wszystkich osób, które zastanawiają się nad domkami fińskimi, jest fakt, że można w nich zamieszkać już trzy miesiące od momentu zapoczątkowania budowy. Tworzone są z drewnianych modułów, które są składowane na docelowym miejscu. Warto wiedzieć, że materiały są wykonywane z certyfikowanego drewna, sprawdzanego w finlandzkich, ostrych warunkach pogodowych. Drewno poddawane jest suszeniu komorowemu, natomiast fundamenty odpowiednio zabezpieczają cały budynek przed wilgocią. Oczywiście ma to duży wpływ na to, że cała budowla jest energooszczędna.

Jakie są plusy domów modułowych w polskich warunkach?

Dużym plusem dla miłośników ekologicznego stylu życia jest fakt, że fińskie domy modułowe nie emitują nieprzyjaznych dla środowiska substancji chemicznych. Z kolei wielbicielom przytulnego domowego spokoju zachwyci informacja, że zastosowana jest wełna skalna, która zapewnia ciepło i bardzo dobrze izoluje od dźwięków pochodzących spoza budynku. Warto wiedzieć, że elewacja ma konstrukcję utworzoną podwójnie, co w efekcie daje nie tylko odpowiednią wentylację pomieszczeń, ale też ogromną oszczędność energii. W zależności od tego, jaki będzie końcowy wybór grubości ścian, opłaty za ogólne ogrzewanie możemy zredukować nawet do 9 zł za metr kwadratowy w skali rocznej.